Spinera - krótka pianka surfingowa - męska 2/2mm
Pianki neoprenowe
Spinera - krótka pianka surfingowa - damska 2/2mm
Spinera - krótka pianka surfingowa - młodzieżowa 2/2mm
Spinera Professional - Długa Pianka GBS+ Ultraflex Neoprenowa 5/4/3mm - na wynajem
Spinera Professional - Długa pianka neoprenowa dla dzieci 4/3/2 mm- na wynajem
Spinera Professional- Długa Pianka Neoprenowa 3/2mm - na wynajem
Spinera Professional- Krótka Pianka Neoprenowa 3/2mm - na wynajem

Pianki neoprenowe do sportów wodnych (holowanie, deski SUP, kajaki, wakeboard)
Wszyscy fani sportów wodnych znają benefity, które zapewniają im pianki neoprenowe. Ten lekki, rozciągliwy i bardzo wytrzymały materiał zapewnia nie tylko ochronę termiczną, ale również zasłania ciało przed szkodliwymi promieniami UV. Jest komfortowy i wygodny, dzięki czemu można poczuć się w nim jak w drugiej skórze.
Rodzaje pianek neoprenowych
Pianki podzielić możemy na kilka modeli, które różnią się długością poszczególnych części stroju. Są to:
- Fullsuit – posiada długi rękaw i długie nogawki oraz kołnierz, który ochroni przed zimnem i wiatrem gardła użytkowników
- Short Arm – ma długie nogawki, ale krótki rękaw; sprawdzi się doskonalone na wiosenną pogodę
- Shorty – model typowo letni, z krótkimi rękawami i nogawkami
- Long Arm – charakteryzuje się długim rękawem i krótkimi nogawkami; wersję tą wybierają najczęściej osoby, które długie godziny spędzają na wodzie i nie chcą zostać poparzonym przez słońce
Grubość neoprenu
Grubość pianki gra istotną rolę w wyborze produktu. Im grubsza będzie, tym lepiej ochroni przed zimnem i wiatrem. Na początki sezonu zaleca się te o grubości 4-6 milimetrów. Cieńsze będą nadawać się już na słoneczną, letnią pogodę.
Wziąć pod uwagę trzeba jednak fakt, że każdy subiektywnie odczuwa temperaturę, dlatego podczas zakupu należy pamiętać o swoich indywidualnych preferencjach.
Pianki suche, półsuche i mokre
Pianki neoprenowe dzieli się również ze względu na ich właściwości. Wyróżniamy wtedy ich 3 rodzaje:
- Suche – nie przepuszczają wody; są najlepszym wyborem dla tych, którzy wychodzą na wodę w bardzo zimnych warunkach pogodowych lub dla użytkowników, którym zawsze jest bardzo zimno; nie są jednak zbyt popularne
- Półsuche – to grube pianki, które zapewniają skuteczną termoochronę, jednak przepuszczają wodę do ciała
- Mokre – najbardziej powszechne; woda dostaje się pod piankę, ale dzięki dobremu dopasowaniu jest szybko ogrzewana do temperatury naszego ciała
Suwak z przodu czy z tyłu?
Tradycyjne zapięcie pianki to suwak na plecach. Istnieją jednak modele z tzw. frontzip’em, czyli zamkiem z przodu.
Suwak na plecach jest dłuższy, dlatego strój taki łatwiej się zakłada. Jest on jednak mniej szczelny – zwiększa przepływ wody między pianką a ciałem.
W pianki z frontzip’em trudniej się wchodzi i trzeba się przy tym trochę nagimnastykować, ale za to są one szczelniejsze oraz lepiej dopasowane.
Wybór którejś z nich, tak jak przy kroju i grubości, zależy od indywidualnych preferencji czy przyzwyczajeń.
Dopasowanie
Aby pianka spełniała wszystkie swoje funkcje, musi być dobrze dopasowana do użytkownika. Za ciasna może ograniczać ruchy i obcierać. Za duża pozwoli na większy przepływ wody między materiałem a ciałem i nie będzie skutecznie chronić przed zimnem.
Jak sprawdzić czy dobrze dobraliśmy piankę? Pianka powinna być jak druga skóra. Użytkownik ma czuć się wygodnie i komfortowo. Żeby upewnić się, że dana pianka jest dla nas, wystarczy wykonać kilka prostych testów tj. przysiady, skłony, wymachy ramion. Jeśli podczas tych ćwiczeń nie czujemy ciągnięcia, dyskomfortu, naciągania czy uciskania, to znaleźliśmy egzemplarz dla siebie!
Jak dbać o neoprenowe pianki?
Ważnym aspektem przy posiadaniu pianki jest jej dobre traktowanie, aby wytrzymała ona z nami długie lata. Po każdym użyciu strój trzeba wysuszyć na lewej stronie.
W razie gdy pojawią się jakieś małe pęknięcia, można je zakleić specjalnym klejem do neoprenu.