Baseny

Dawno skończyły się czasy w których bywalcy pływalni kupowali bilet wstępu tylko po to, żeby uprawiać sport pływacki. Gęsto rozsiane na terenie kraju pływalnie i baseny rywalizują ze sobą a także z Aquaparkami o coraz to bardziej wymagającego klienta, który widzi tego typu obiekty jako miejsce rekreacji...

Dawno skończyły się czasy w których bywalcy pływalni kupowali bilet wstępu tylko po to, żeby uprawiać sport pływacki. Gęsto rozsiane na terenie kraju pływalnie i baseny rywalizują ze sobą a także z Aquaparkami o coraz to bardziej wymagającego klienta, który widzi tego typu obiekty jako miejsce rekreacji rodzinnej. Ażeby spełnić oczekiwania klientów należy przygotować dobrze skonstruowany miks, przystosowując swój obiekt nie tylko pod kątem wyposażenia sportowego basenu, ale także atrakcji basenowych. Przy tym wszystkim należy pamiętać, że wyposażenie typu liny torowe dzielące tory basenowe oraz pojemniki na makarony i inny sprzęt basenowy z tworzywa sztucznego to absolutna podstawa, mająca wpływ na postrzeganie i wygodę korzystania z obiektu.

Jakie atrakcje basenowe przyciągną klientów na basen publiczny i zdadzą egzamin na basenie prywatnym?

Zabawki piankowe na basen, czyli różnej wielkości i przeznaczone dla dzieci w różnym wieku imitacje zwierząt, pojazdów czy po prostu bryły różnego rodzaju dodają kolorytu i uatrakcyjnią każdą nieckę, czy to prywatny basen czy pływalnię sportową. Te bezpieczne i lekkie produkty z pianki przyciągają i zatrzymują dzieci w każdym wieku w wodzie na dłużej. Zabawki piankowe do wody zachęcają też najmłodszych adeptów do nauki pływania. Są one też świetnym narzędziem w rękach animatorów, którzy mogą przeprowadzać zawody lub eventy z ich wykorzystaniem. Nie trzeba jednak być animatorem zabawy w wodzie bo nawet najmłodsze dzieci podczas swojej pierwszej wizyty na basenie mogą pływać na pokładzie piankowej kaczki basenowej pod czujnym okiem i z pomocą swoich opiekunów!

Pojemniki, kosze i regały basenowe na sprzęt – czy to możliwe że nie rdzewieją?

Stal nierdzewna tylko z nazwy taka jest... Wymagające środowisko basenowe sprawia, że z czasem nawet wysokiej jakości stal nierdzewna podda się rdzy, a to wpływa na wygląd całego kompleksu basenowego i wygodę korzystania z niego. Rozwiązaniem jest zakup koszy, szaf (w tym zamykanych na kłódkę), regałów i innych pojemników basenowych wykonanych z tworzywa sztucznego, które nie są podatne na rdzę i wytrzymają bez problemu próbę czasu, w warunkach wysokiej wilgotności i w styczności z chlorowaną wodą.

Liny torowe – dzielą tory pływalni i tłumią falę

Liny basenowe nie tylko dzielą tory pływackie, ale też mają kluczowy wpływ na tłumienie fali spowodowanej skokami do wody ze słupków lub, a może przede wszystkim, po prostu pływaniem (nie tylko podczas zawodów pływackich). Dodatkowo mają nieprzeceniony wpływ na wygląd pływalni bo przecież są rozciągnięte wzdłuż torów pływackich i uczestniczą w wielu zdjęciach promujących pływalnię. To dlatego warto zainwestować w liny torowe na basen o dużej masie (tłumiące fale), wyposażone w sprężynę naciągową i napinacz, z lekko giętkimi dyskami nawleczonymi na linkę stalową o odpowiednim splocie. Kolorystyka lin torowych powinna być odpowiednio dobrana a kolory żywe – to uatrakcyjni wygląd obiektu w stopniu większym niż to by się mogło wydawać.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to, czego szukasz