top of page

Kajaki

Kajaki pneumatyczne (dmuchane)

Kajaki to łatwy i przyjemny w obsłudze sprzęt. Nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności, aby móc popływać nimi po spokojnych wodach rzek czy jezior. Dzięki temu, że są nadmuchiwane, łatwo się je transportuje oraz przechowuje. Mobilność oraz swoboda są bardzo ważnymi czynnikami przy podróżowaniu i przemawiają za tym typem transportu wodnego.

Rodzaje kajaków dmuchanych

Ile miłośników wiosłowania, tyle odmiennych potrzeb, dlatego w Amazigo dzielimy kajaki na kilka podkategorii:

 

 

Niezależnie od typu kajaka dmuchanego, na jaki się zdecydujemy oraz w jakim celu planujemy go używać, ważna będzie jak największa wyporność. Determinuje ona ładowność kajaka i maksymalną wagę bagażu, jaki można będzie ze sobą zabrać na spływ.

Łatwy transport

Kajaki przeważnie tworzy się z gumowych materiałów. Dzięki nim, sprzęt po wypompowaniu powietrza waży niewiele i można go złożyć tak, by zajmował naprawdę mało miejsca.

Do większości modeli dołączany jest plecak lub torba, dlatego przenoszenie kajaka nad wodę nie będzie męczącym wyzwaniem. Waga kajaka pneumatycznego waha się pomiędzy 10 a 25 kg i zależy od jego wielkości - logicznym jest, że kajaki dmuchane trzyosobowe będą cięższe niż kajaki dwuosobowe - i materiału, z którego go wykonano. Należy również wziąć pod uwagę wagę wioseł i wybrać najlżejszą opcję, nie tylko by mieć nieobciążający plecak, ale również aby nie zmęczyć się za bardzo przy wiosłowaniu podczas spływu. Różnice wagi między wiosłami oscylują w granicach pół kilograma. Wiosła wybiera się również biorąc pod uwagę inne aspekty, takie jak wzrost kajakarza, szerokość samego kajaka i zbiornika po którym planuje się pływać. Warto kupić wiosła składane, aby móc przypiąć je do plecaka w którym jest kajak i maksymalnie ułatwić transport oraz zapewnić sobie komfortową podróż.

Czy dmuchane kajaki są bezpieczne?

Tak! Producenci szczególnie dbają o aspekt bezpieczeństwa przy tworzeniu sprzętów wodnych. Kajaki pneumatyczne i materiały z których są wykonywane przechodzą wiele testów przed wypuszczeniem ich na rynek.

Materiały używane przy produkcji są bardzo trwałe i odporne na urazy mechaniczne takie zarysowania od skał, głazów czy innych ostrych przedmiotów, mogących przebywać w wodzie. Zwykłe otarcia o kamienie na dnie nie mają prawa naruszyć kajaka wykonanego z dobrej jakości materiału syntetycznego, na przykład nitrilonu. Dodatkowo większość modeli wyposażonych jest w system kilkukomorowy. Oznacza to, że jeśli już dojdzie do poważnego uszkodzenia, to cały kajak nam nie zatonie, bo będzie utrzymywany na powierzchni przez nienaruszone segmenty powietrzne. Nawet jeżeli kajak utraci część powietrza, to nie straci się całego bagażu i uda się dopłynąć bezpiecznie do brzegu.

 

Do większości kajaków dodawany jest zestaw naprawczy, zawierający łaty i klej, którymi w nagłej sytuacji łatwo można naprawić uszkodzenia. Jeżeli w grę chodzą poważniejsze straty, warto skorzystać z gwarancji i naprawy serwisowej.

Dodatkowo, kajaki dmuchane są podzielone na określone przez producentów stopnie wytrzymałości i sugerowane warunki do pływania. Przykładowo rzeki nizinne są określane skalą trudności na trzech poziomach: ZWA - bardzo łatwa, dla początkujących, małe zbiorniki wodne i brak fal; ZWB - łatwa trasa, średnie zbiorniki, niewielkie prądy; ZWC - nieco trudniejsze szlaki dla średniozaawansowanych i wzwyż. Dla rzek górskich stosowana jest inna skala, określana literami WW i poziomami od I (najłatwiejszy) do IV (bardzo trudny). Szlaki kajakowe są również dzielone na skalę atrakcyjności (1-3) oraz skalę uciążliwości (U1-U6), ale te nie są potrzebne kiedy dobieramy kajak do warunków. Jeżeli kajak jest używany zgodnie z przeznaczeniem i na dopasowanych do siebie trasach, nie powinno być żadnych komplikacji.

Dmuchany żaglowiec

Chcesz poczuć wiatr w żaglach nie wysiadając z kajaka? Doskonale nadadzą się do tego zestawy żaglowe, wyposażone w składany żagiel, olinowanie oraz pojemną torbę do przechowywania. Te wyposażone w jedną sztukę są bardziej funkcjonalne, a zestawy zawierające dwa żagle umożliwią pływanie zarówno z wiatrem, jak i pod wiatr. Ożaglowanie kajaka pneumatycznego jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Żagiel do kajaka pozwoli wykorzystać siłę wiatru, odciążając wiosłujących pasażerów. Przenośne zestawy nie sprawiają problemów w transporcie i są łatwe do zainstalowania. Oprócz aspektów praktycznych, odpowiednio dobrany żagiel będzie ozdobą kajaka i zapewni dodatkową rozrywkę na wodzie.

Prosta pielęgnacja i przechowywanie

Dmuchane kajaki nie wymagają prawie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Po użyciu wystarczy je dokładnie wysuszyć, a ewentualne zabrudzenia zmyć wodą lub płynem do mycia naczyń. Kiedy nie używamy kajaka, należy przechowywać go w suchym i zacienionym miejscu i napompować co jakiś czas, by nie utracił sprawności.

Payment Methods

DARMOWA DOSTAWA

od 1000 PLN

WYGODNA DOSTAWA

Kurier GLS

SZYBKIE PŁATNOŚCI

Przelewy24, BLIK, VISA, MasterCard

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat i szyfrowanie SSL

bottom of page