top of page

Kajaki turystyczne

Droższe modele będą przeznaczone natomiast dla odważnych i kochających adrenalinę śmiałków, uczestniczących w spływach po kamienistych rzekach.

Łatwy transport dmuchanego sprzętu

Większość kajaków wykonanych jest z gumy. Po wypompowaniu powietrza, materiał waży niewiele i zajmuje mało miejsca. Przeciętna waga wynosi od 10 do 25 kilogramów. Do większości modeli dołączany jest plecak lub torba, dzięki którym przenoszenie dmuchanej łódki nad wodę nie będzie męczącym wyzwaniem. Sprzęt taki bez problemu zmieści się w bagażniku obok innych wakacyjnych ładunków. Poza sezonem można go przechowywać w szafie lub pod łóżkiem.

Bezpieczeństwo podczas pływania

Kajaki pneumatyczne odznaczają się dużym bezpieczeństwem podczas użytkowania. Ich materiał odporny jest na wszelkie zarysowania czy pęknięcia. Jeżeli jednak dojdzie już do jakiegoś urazu, większość modeli wyposażonych jest w konstrukcje kilkukomorowe. Oznacza to, że mimo przedziurawienia jednej części budowy, całość nie pójdzie od razu na dno, bo będzie mieć zapewnioną wyporność z innych segmentów kajaka. Dodatkowo do znaczącej większości modeli dodawany jest zestaw naprawczy, czyli łaty i klej, które poradzą sobie z ewentualnymi uszkodzeniami.

Dla każdego coś odpowiedniego

Turystyczne kajaki występują w wielu wariantach. Różnią się kolorem, przeznaczeniem i ilością osób mogących z nich korzystać. Dla tych, którzy chcą odpocząć od życia codziennego lub sprawdzić się indywidualnie w sportowych wyzwaniach znajdą się modele jednoosobowe. Dla par, przyjaciół lub rodzin z dziećmi odpowiednie będą natomiast 2 lub 3-osobowe opcje.

Bezproblemowa pielęgnacja

Kajaki są jednym z niewielu wodnych sprzętów, który prawie w ogóle nie wymaga działań pielęgnacyjnych. Dmuchany materiał przed spakowaniem wystarczy wytrzeć do sucha szmatką, a ewentualne zabrudzenia zmyć wodą lub płynem do mycia naczyń.

Turystyczne kajaki pneumatyczne (dmuchane)

Kajaki turystyczne są doskonałą opcją na urozmaicenie swojego wolnego czasu. Można zabierać je na krótkie, weekendowe wypady za miasto lub na długie, zagraniczne wakacje. Dzięki temu sprzętowi będziemy mogli eksplorować nowe miejsca, spędzać czas aktywnie i z dala od nadbrzeżnego zgiełku.

Dla kogo przeznaczone są kajaki touringowe?

Szeroki wybór modeli pozwoli na dopasowanie kajaka do każdego rodzaju miłośnika sportów wodnych. Można wybrać taki, którym pływa się długie godziny po spokojnej wodzie i podziwia mijające widoki.

Payment Methods

DARMOWA DOSTAWA

od 1000 PLN

WYGODNA DOSTAWA

Kurier GLS

SZYBKIE PŁATNOŚCI

Przelewy24, BLIK, VISA, MasterCard

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat i szyfrowanie SSL

bottom of page