top of page

Akcesoria SUP

Podział akcesoriów do Stand Up Paddlingu:

  • Wiosła

  • Torby i plecaki

  • Finy

  • Pompki

  • Smycze

  • Pędniki SUP
     

No dobrze, a jakie ponadpodstawowe akcesoria SUP które polecamy?

Dla bezpieczeństwa polecamy mieć założoną kamizelkę asekuracyjną bądź ratunkową. Zgodnie z polskimi przepisami deska SUP jest jednostką pływającą (tak jak np. kajak) i znajdujący się na niej surfer powinien być wyposażony w wersję ratunkową kamizelki (1 kamizelka na surfera), przy czym nie musi ona być założona!

Kamizelka ratunkowa w odróżnieniu od asekuracyjnej wyposażona jest w kołnierz wypornościowy przez co nie należy do wygodnych i nie jest pierwszym wyborem SUP surfera... Z reguły znajduje się więc na dziobie deski SUP, za siatką, w miejscu na bagaż. Dobrym kompromisem wydaje się być dobrze dopasowana i wygodna kamizelka asekuracyjna, która nie blokuje ruchów podczas wiosłowania i nie obciera.

Masz kamerkę sportową i chcesz nagrać spływ deską SUP?

Chyba każdy pływający na desce SUP będzie chciał wcześniej czy później zarejestrować swoje wrażenia ze spływów, którymi będzie można się później podzielić z innymi supsurferami. Służą do tego uchwyty do kamer sportowych na deskę SUP. Takie mocowanie kamery na deskę SUP jest dostępne w niskiej cenie w naszym sklepie internetowym.

Gdzie umieścić bagaż na desce SUP i czego potrzebujesz?

Niemal każda deska SUP wyposażona jest w jedno lub – jak w przypadku większości desek SUP turystycznych (touring iSUP) – dwa miejsca przeznaczone na bagaż. Takie strefy bagażowe na desce SUP wyposażone są zazwyczaj w elastyczne linki, które odpowiednio naciągnięte utrzymają nasz bagaż. Możemy tam umieścić zwykły plecak (np. ten w który spakowany był nasz iSUP), ale wiatr, fala czy kilwater mogą spowodować że zwykły plecak lub zwykła torba szybko nasiąkną wodą, a rzeczy umieszczone w środku będą zwyczajnie mokre. Z przyczyn wyżej wymienionych godne polecenia i dostępne w przystępnych cenach są wodoszczelne torby i plecaki na deski SUP. Takie wodoszczelne torby można dla dodatkowego bezpieczeństwa przypiąć do stalowych pierścieni znajdujących się na pokładach pompowanych desek SUP, co zapewni że bagaż pozostanie na pokładzie deski SUP, nawet przy mocnych przechyłach lub przewróceniu deski.

Co umieścić w wodoszczelnej torbie i zabrać na spływ deską SUP?

Skład bagażu zależy oczywiście od planowej trasy i jej długości. Oprócz prowiantu warto pamiętać o zestawie naprawczym do desek SUP, który z reguły dostarczany jest w komplecie z deską, a który zbyt często ląduje tam gdzie nie powinien. Taki zestaw naprawczy składa się zwykle z kleju, łatek w różnych kolorach, środka do odtłuszczenia miejsca w ulatywania powietrza oraz plastikowej szpachelki do nakładania kleju.

Payment Methods

DARMOWA DOSTAWA

od 1000 PLN

WYGODNA DOSTAWA

Kurier GLS

SZYBKIE PŁATNOŚCI

Przelewy24, BLIK, VISA, MasterCard

BEZPIECZNE ZAKUPY

certyfikat i szyfrowanie SSL

bottom of page